Gå till huvudinnehållet
  • Fri frakt till butik
  • Öppet köp 30 dagar
  • Fri retur i butik

Genomsnitt kund recension

Hundleksak Trixie Aqua Toy MOT-Long gul 42cm

Betyget för denna produkt är {0} av 545(1)Öppna recensioner
  • Allt till husdjuren!
  • Fri retur i butik
  • Öppet köp i 30 dagar

Trixie MOT Long är en 42cm flytande leksak i naturgummi med en 20cm greppdel. Knopparna ger tydligt grepp vid gemensam kast-, drag- och vattenlek.

uppd. | publ. | av Granngården

  • Total längd: 42cm
  • Greppdel: 20cm
  • Tillverkad av naturgummi
  • Flyter i vatten
  • För kast- och draglek
  • Gul färg för god synlighet
Visas även i följande kategorier:
  • Fri frakt till butik

  • Fri leverans från 700 kr

  • Fri hemleverans från 1500 kr

MOT Long för kast, drag och vattenlek

Trixie MOT Long är en 42cm flytande leksak i naturgummi med en 20cm greppdel. Knopparna ger tydligt grepp vid gemensam kast-, drag- och vattenlek.

Välj rätt produkt

Välj MOT Long när en avlång, flytande leksak med tydliga greppytor önskas. Den är längre än MOT-Fun och ger mer avstånd mellan hundens och förarens grepp.

Form och användning

Naturgummileksaken har knoppar i ändarna som ger tydliga grepp vid kast och gemensam draglek. Den flyter och den gula färgen gör den lättare att hitta i vattnet.

Mått

  • Greppdel: 20cm
  • Total längd: 42cm
  • Material: naturgummi
  • Färg: gul

Lek tillsammans och håll ett öga på leksaken

Lek är bäst tillsammans. Ha alltid hunden under uppsikt när den leker och kontrollera leksaken regelbundet. Hundleksaker är inte tuggben och ingen leksak är oförstörbar. Ta bort leksaken om den går sönder eller om delar lossnar.

Om din hund lätt blir väldigt uppvarvad av pipljud kan en leksak utan pip vara ett bättre val. För hundar som leker mycket kraftfullt eller gärna förstör sina leksaker rekommenderar vi att välja en modell som är särskilt framtagen för extra tuff lek och anpassad efter hundens storlek och leksätt.