Fibooll Jumbo är en mjuk och flexibel aktiveringsboll som kan fyllas med godis, flyter på vatten och passar för apportering. Den är 8cm i diameter.
Hundleksak Fibooll Aktiveringsboll Snacks Jumbo
- Allt till husdjuren!
- Fri retur i butik
- Öppet köp i 30 dagar
uppd. | publ. | av Granngården
- Kan fyllas med godis
- För apportering och aktivering
- Flyter på vatten
- Mjuk och flexibel
- Tillverkad av återvunnet material
- Diameter: 8cm
Fri frakt till butik
Fri leverans från 700 kr
Fri hemleverans från 1500 kr
- Flyter!
Aktiveringsboll för godis och apportering
Fibooll Jumbo är en mjuk och flexibel boll som kan fyllas med hundens favoritgodis. Den kan användas för aktivering, apportering och lek på land eller i vatten. Tillverkad av 100% återvunnet material. Storlek: 8cm i diameter.
Egenskaper
- Kan fyllas med godis eller torrfoder
- Flyter på vatten
- Tydlig färg gör den lätt att hitta
- Mjuk och flexibel konstruktion
Användning
Fyll öppningarna med godis eller torrfoder och låt hunden arbeta för att få ut bitarna. Bollen kan också användas som apportleksak.
Lek tillsammans och håll ett öga på leksaken
Lek är bäst tillsammans. Ha alltid hunden under uppsikt när den leker och kontrollera leksaken regelbundet. Hundleksaker är inte tuggben och ingen leksak är oförstörbar. Ta bort leksaken om den går sönder eller om delar lossnar.
Om din hund lätt blir väldigt uppvarvad av pipljud kan en leksak utan pip vara ett bättre val. För hundar som leker mycket kraftfullt eller gärna förstör sina leksaker rekommenderar vi att välja en modell som är särskilt framtagen för extra tuff lek och anpassad efter hundens storlek och leksätt.